• Спеціальність 5.02020501 “Образотворче мистецтво” акредитована за першим рівнем.

 Ми працю любимо, що в творчість перейшла ...

М. Рильський

Відділення образотворчого мистецтва засноване у 1992 р. з ініціативи директорки, заслуженого працівника освіти України Г. Мацковської та викладача-методиста, відмінника освіти України, члена Спілки дизайнерів України М. Щерби.

Педагогічний колектив відділення працює над проблемною темою “Підвищення ролі викладача, його персональної відповідальності за підготовку висококваліфікованого, конкурентноздатного фахівця для роботи в національній школі”. На відділенні проводяться предметні тижні, відкриті заняття, предметні олімпіади, професійні конкурси екологічного плаката, конкурси на кращий малюнок, проект, курсову та дипломну роботи.

Багато праці вкладаємо в організацію художніх виставок міжнародного, республіканського та районного масштабів, на яких викладачі і студенти демонструють рівень професійної і творчої майстерності. Цікаві роботи відіслані на Всеукраїнський конкурс “Екосвіт очима дітей” (м. Київ), де наші студенти стали призерами і отримали заохочувальні премії. Кращі роботи студентів були відіслані на виставку творчих робіт у Мюнхенську гімназію імені Т. Манна (Німеччина). З метою пропагування мистецтва і залучення широкого кола учнівської молоді до художньої творчості. Систематично організовуються виставки дипломних та курсових робіт студентів. Відвідувачами виставок є багато вчителів та учнів міста і району.

Підготовку фахівців зі спеціальності 5.02020501 “Образотворче мистецтво” забезпечує понад 30 викладачів, з них: 2 кандидати педагогічних наук, 2 магістри, 4 викладачі-методисти, 23 викладачі з вищою категорією, 3 викладачі – члени Спілки дизайнерів України, 1 - член Національної Спілки художників України.

Відділення тісно співпрацює з Інститутом мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, кафедрою декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Дисципліни образотворчого мистецтва  викладають:

М. Щерба, член Спілки дизайнерів України; відмінник освіти України; М. Яремків, член Національної Спілки художників України; О. Білик, член Спілки дизайнерів України; І. Нам’як, член Спілки дизайнерів України; З. Мірчук; Л. Заріцька;  М. Гапак; Г. Мількович; В. Червецький та Б. Космовський.

Про мистецький та творчий потенціал колективу відділення свідчать виставки, організовані та проведені викладачами і студентами відділення в Україні та за її межами.

Технічна база навчально-виробничих майстерень відділення оснащена механічними і ручними верстатами та інструментами. Створено п’ять кабінетів спеціальних дисциплін. Особливо цікавими є кабінети композиції і художнього конструювання, методики викладання образотворчої діяльності та кабінет комп’ютерної графіки і дизайну. Працює десять навчальних майстерень: обробки текстильних матеріалів, деревини, металу, художньої кераміки, скульптури та гончарства. Створені майстерні художнього ковальства та художньо-промислової графіки. У навчальний процес впроваджено такі нетрадиційні форми, як семестрові перегляди навчальних і творчих робіт студентів, творчі звіти викладачів і студентів, які протягом року досягли успіхів з малюнка, живопису, композиції та декоративно-ужиткового мистецтва; навчальна і педагогічно-етнографічна практика студентів, обмін виставками творчих робіт студентів коледжу та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, семінари-практикуми для вчителів образотворчого мистецтва та художньої праці шкіл міста, району та області.

Викладачі підготували: ювілейний буклет “Нові обрії”   про навчально-практичні та естетичні досягнення колективу відділення образотворчого мистецтва за 10 років (М. Щерба,  М. Яремків), навчальні посібники “Композиція. Основи творчого зображення”, “Мистецтво. Види і жанри” та книгу “Силует рідного міста на перетині історії і культури” (М. Яремків). З. Мірчук є співавтором посібників ”Пластична анатомія”, “Скульптура. Методика проведення уроків” та альбомів “Графічні розробки уроків образотворчого мистецтва для учнів 1 - 4 класів”, Д. Космовський - співавтором посібника ”Читання й деталювання складальних креслень”.

На відділенні навчаються понад 100 юнаків і дівчат здебільшого із Львівщини. Всі мають неабиякий хист до мистецтва, багаті на творчу фантазію.

Випускники продовжують навчання у Львівській академії мистецтв, Львівській академії друкарства, Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Изображение

 ИзображениеИзображение


 

Изображение


20-річчя відділу "ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО"

СВЯТКОВА ПРОГРАМА. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДДІЛУ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
ВИКЛАДАЧІ: ЗАРІЦЬКА Л.І., МІЛЬКОВИЧ Г.І.,
СТУДЕНТИ ГРУПИ ОМ-2

 

АЛЬМАНАХ СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ.

ПЕРЕГЛЯД ВИСТАВОК 

 

МИСТЕЦЬКИЙ ДАЙДЖЕСТ. Зустріч з митцями м. Самбора

ВИКЛАДАЧ ЯРЕМКІВ М.М., СТУДЕНТИ ГРУПИ ОМ-3

Під час святкування 20-річчя відділення образотворчого мистецтва Самбірського педагогічного коледжу імені Івана Филипчака

відбулася зустріч із митцями міста Самбора. В гостях у студентів були: Тридцятник Н. С., Лемякіна А. М., Припін Я. М., Маркус І. В.

 

 

МАЙСТЕР-КЛАС. ПИСАНКАРСТВО 

Викладач Білик О.М.

МАЙСТЕР-КЛАС «ЧУДО ІЗ СОЛОМИ» СТИЛЬ І ТОН В РОБОТІ  (ВИКЛАДАЧ МІЛЬКОВИЧ Г.І.)

 

МАЙСТЕР - КЛАС. МАЛЮНОК НА СКЛІ

ХУДОЖНІ ІНТЕРЕСИ І ПОТРЕБИ ЕСТЕТИЧНИХ ІДЕАЛІВ

Викладач Гапак М.М.

 

    МАЙСТЕР-КЛАС. ПЛЕТІННЯ ІЗ ЛОЗИ

 ВИКЛАДАЧ  СОКАЛЬСЬКИЙ Д.І.

 

 

 

 

 

 

 

   


 08 ЛИСТОПАДА 2012 РОКУ У ПРИМІЩЕНІ МУЗЕЮ « БОЙКІВЩИНА»
ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ТВОРЧИХ РОБІТ ВИКЛАДАЧІВ 
ЩЕРБИ МИКОЛИ АНТОНОВИЧА,ЯРЕМКІВА МИХАЙЛА МИКОЛАЙОВИЧА
ТА СТУДЕНТІВ ВІДДІЛУ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 

 

Директор історико–етнографічного музею «Бойківщина» Роксолона Данчин

 відкрила виставку творчих робіт  викладачів та студентів відділу образотворчого мистецтва

Самбірського педагогічного коледжу імені Івана Филипчака.

 Репрезентували на виставці різні види художньої діяльності викладачі відділення: Сокальський Д.І.,

Білик О.М., Гапак М.М., Червецький В.І., Мількович Г.І,  Мірчук З.П., Яремків М.М., Щерба М.А., Заріцька Л.І., Нам’як І.І.   

                                                                       Викладачі циклової комісії образотворчого мистецтва                                                                                               

 З нагоди відкриття виставки усіх викладачів та студентів відділу образотворчого мистецтва привітала
заступник директора з навчальної роботи Ольга Михайлівна Собковська та колишній директор
Самбірського педагогічного коледжу, засновник відділу образотворчого мистецтва, заслужений
працівник освіти України Галина Дмитрівна Мацковська.
Про шляхи та способи творчих звершень на заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва, живопису,
рисунка, графіки розповіли Олександр Дудяк і Юлія Сеньків, студенти групи ОМ-3. Виставку оглянули
студенти відділень: «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта»,
«Фізичне виховання»  та учні загальноосвітніх шкіл м. Самбора, випускники коледжу.
 

Изображение


Изображение

                                     Захист дипломних робіт 2015р.

ИзображениеИзображение

                     Дипломні роботи  

 


 

                                      Ярмарка-розпродаж 2015 р. (м.Самбір)


 25.03.15р. відбулося Обласне методичне об’єднання викладачів мистецьких дисциплін на базі Самбірського педагогічного коледжу.

Учасники методоб'єднання: голова обласного метооб'єднання Ковальська М.Є. - коледж Декоративно-ужиткового мистецтва імені І. Труша, викладачі із Львівського коледжу легкої промисловості КНУТДколеджу будівництва, архітектури та дизайну,  технологічного коледжу НУ «Львівська політехніка», педагогічного коледжу Львівського Національного Університету Ім.Франка.

Изображение

Питання, які розглядалися на засідання методоб'єднання:

1.    Ознайомлення з навчально-виховним процесом, матеріально-технічною та методичною базою відділу.

Виступили: директор Самбірського педагогічного коледжу Вантух В.П., заступник директора по навчальній роботі Собковська О.М., зав.відділенням Щерба М.А., методист Захарко О.В.

Голова циклової комісії Мількович Г.І. продемонстрували мультимедійну презентацію відділення «Образотворче мистецтво» та представила викладачів циклової комісії образотворчого мистецтва.

2. Виступили викладачі відділення образотворчого мистецтва з доповіддю на тему: «Формування у студентів знань, вмінь та навичок з рисунка, живопису, композиції, графіки та декоративно-прикладного мистецтва.

Учасники методоб'єднання переглянули виставки навчально-творчих та  дипломних  робіт студентів 1-4 курсів.

Для учасників методоб'єднання була проведена екскурсія в етнографічний музей, який знаходиться у приміщенні Самбірського педколеджу. Екскурсію провела викладач викладач Білинська Н.Я.

4. Зустрівшись за круглим столом викладачі відділення образотворчого мистецтва та учасники методоб'єднання обговорили та поділилися досвідом організації та проведення занять із мистецьких дисциплін. 

 

 


 

 

З 23.03.15р. по 26.03.15р на відділенні образотворчого мистецтва відбулася ДЕКАДА МИСТЕЦТВА

 

У рамках програми декади23. 03. 15 р. організовано фото виставка «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ».

Виставку підготували студенти групи ОМ-2, куратор групи  – Мількович Г.І.)

 

МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ

Євромайдан, революційна творчість

Останні події в країні спровокували неабиякий сплеск активності серед художників, таким чином вони намагаються зробити і свій вклад у загальну справу.

В реальності орудувала Мистецька Сотня там були  художники з величезною кількістю революційного масла і акрилу, сотні розписаних касок, дивовижні розписні щити і величезна кількість творчості різного формату від абсолютно різних художників. «Мистецька сотня», яка базувалася в Українському домі: художників закликали оздоблювати обладунки українським повстанцям, щоб піднести їхній бойовий дух.

На Майдані були митці, які малювали його за різних обставин: до розгону 30 листопада і після початку активних дій на Грушевського. У них була позиція художника, який споглядає світ. 

Изображение

24. 03.15 р. о 15.00 год. в актовому залі відбувся МИСТЕЦЬКИЙ ДАЙДЖЕСТ «Ми працю любимо, що в творчість перейшла…» 

 

Підготували студенти груп ОМ-2 і ОМ-3, куратори груп – Мількович Г.І., Гапак М.М.

Мистецький дайджест складався із двох частин:

Перша частина: Урочиста посвята студентів групи ОМ-1 у художники.

Друга частина: Показ моделей з підручного матеріалу. З того, що було знайдено в бабусиних скринях, з того, що стало непотрібним і захламляло горища і шафи. Викинути шкода, а застосувати можливо. Знайшлися ризиковані дизайнери, які знайшли застосування різним матеріалам  і дали їм нове життя. Їм удалося зачарувати усіх їх неповторністю, новизною та оригінальністю. Свої кращі моделі представляли знамениті кутюр'є з 3-х будинків Моди ОМ-3, 2, і звичайно першокурсники група ОМ-1, які продемонструю своє мистецьке бачення сучасного мистецтва.

А так як мода припускає завжди конкурс, було обрано журі. До складу якого були запрошені викладачі відділення образотворчого мистецтва: Сокальський Д.І., заввідділенням Щерба М.А. і голова студентського профкому Сарахман Роман.

Журі оцінювало в балах за 10-бальною шкалою кожну із запропонованих моделей, враховуючи музичний супровід і представлення моделі.

Для участі у конкурсі були представлені 12 моделей.                           

 

 

 

 

Переможцями конкурсу стали:

 


 

 28. 03. 15р. Проведено  майстер-клас  з писанкарства в базовій початковій СШ № 2 м. Самбора за участю викладача методиста  Білик О.М. та студентів групи ОМ-3 Мендак Богдани, Винницької Наталії, Ригель Дарії, Устянівської Христини

 


 

 18.12.2015р. відбулося відкрите заняття з живопису на тему:" Портрет з натури", група ОМ-3,  викладач Намяк І.І.