ПРОГРАМА З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ (11 клас)

ПРОГРАМА ТВОРЧОГО КОНКУРСУ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ДЛЯ ВСТУПНИКІВ НА БАЗІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Програма розроблена відповідно програми з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів та існуючих правил змагань з легкої атлетики.
Абітурієнти складають вступний іспит з фізичної культури, який проводиться в один день: човниковий біг 4х9 м, стрибок у довжину з місця, підтягування у висі на перекладині ( юнаки ), піднімання тулуба у сід за 1 хвилину ( дівчата ), біг 100 , 1000 метрів (юнаки), 100 , 500 м (дівчата).

Умови виконання , вимоги і нормативи, норми оцінювання

1. Біг 100 метрів
За командою “На старт” абітурієнти стають за стартову лінію в положення високого або низького старту і зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера вони повинні якнайшвидше подолати задану дистанцію.
Результатом випробування є час подолання дистанції з точністю до десятої частини секунди .
Дозволяється тільки одна спроба.

2. Біг 1000 метрів (500м – дівчата)
За командою “На старт” абітурієнти стають до стартової лінії в положення високого старту. Коли всі готові до старту, за командою “Руш!” вони починають біг, намагаючись закінчити дистанцію якомога швидше.

1. Стрибки у довжину з місця

Абітурієнт стає носками до лінії, робить змах руками назад, потім різко виносить їх уперед, відштовхуючись ногами, стрибає якомога далі.
Результатом випробування є дальність стрибка в сантиметрах у кращій з трьох спроб.

2. Човниковий біг

За командою «На старт» абітурієнт займає положення високого старту за стартовою лінією. За командою «Руш!» він пробігає 9 метрів до другої лінії, бере один з двох дерев’яних кубиків, що лежить у колі, повертається бігом назад і кладе його в стартове коло. Потім біжить за другим кубиком і, взявши його, повертається назад і кладе в стартове коло.
Результатом випробування є час від старту до моменту, коли учасник випробування поклав другий кубик у стартове коло.
Результат абітурієнта визначається за кращою з двох спроб. Кубик слід класти у півколо, а не кидати. Якщо кубик кидається, спроба не зараховується.

5. Підтягування

Абітурієнт стає на лаву і хватом зверху (долонями вперед) береться за перекладину на ширині плечей, руки прямі. За командою «Можна», згинаючи руки, він підтягується до такого положення, коли його підборіддя знаходиться над перекладиною. Потім абітурієнт повністю випрямляє руки, опускаючись у вис.
Вправа повторюється стільки разів, скільки в учасника вистачить сили.
Результатом випробування є кількість безпомилкових підтягувань, під час яких не порушена жодна умова.
Кожному абітурієнту дозволяється лише один підхід до перекладини.
Під час підтягування не дозволяється розгойдуватися, робити зайві рухи ногами.
Випробування припиняється, якщо абітурієнт робить зупинку на дві і більше секунди або йому не вдається зафіксувати потрібного положення більш як два рази підряд.

6. Піднімання тулуба у сід за 1 хвилину

Абітурієнт лягає спиною на рівну поверхню, ноги зігнуті в колінах під прямим кутом, відстань між ступнями – 30 сантиметрів, пальці рук з‘єднані за головою. Партнер тримає його ступні так, щоб п‘яти торкались опори. Після команди «Можна» учасник переходить у положення сидячи і торкається ліктями колін, потім знову повертається у вихідне положення сидячи і торкається ліктями колін, потім знову повертається у вихідне положення, торкаючись спиною і руками мати, після чого знову повертається в положення сидячи. Протягом 1 хвилини він повторює вправу з максимальною частотою.
Результатом випробування є кількість підйомів з положення лежачи в положення сидячи протягом хвилини.
Відштовхуватись від мати ліктями забороняється. Учасник тестування повинен намагатися виконувати вправу без зупинки, але і після зупинки тестування можна продовжувати.

Друк