Практика

Навчально-виробнича практика організовується в рамках навчального процесу і передбачає залучення студентів коледжу з першого до випускного курсів до систематичної педагогічної діяльності. Це дозволяє послідовно і систематично протягом усіх років навчання поєднувати оволодіння теорією з практичною діяльністю майбутніх учителів у школах та позашкільних закладах.

Педагогічна практика на відділеннях початкової освіти, фізичного виховання та образотворчого мистецтва – це комплекс, що включає: навчальну практику, практику з позакласної та позашкільної виховної роботи, літню педагогічну та педагогічно-етнографічну практику, практику ”Пробні уроки і заняття”, практику ”Перші дні дитини в школі”, переддипломну практику.

Педагогічна практика на відділенні дошкільної освіти включає: спостереження педагогічного процесу, пробні заняття у групах дітей дошкільного віку та переддипломну практику.

Відділення ”Діловодство” має два види практики: навчальну та технологічну (переддипломну).

Зміст практики визначається програмами.

Крім основної спеціальності, студенти відділень проходять практику з додаткової кваліфікації.

У 40–50-х роках минулого століття педагогічною практикою керували викладач педагогіки і психології М. Кріс. З 1946 і до 1950 рр. завідувачкою практикою була педагог О. Бендерська. У 1950 – 1952 рр. педпрактикою керувала викладачка педагогіки Н. Федорець. З 1952 до 1954 рр. завідувачкою педпрактикою була викладачка педагогіки Н. Дудка, у 1954 р. - Т. Слуцька. З 1956 до 1960 рр. педагогічною практикою керувала викладачка психології В. Радзеванівська. У 1960 р. завідувачем педпрактики був призначений викладач математики В. Варивода. На цій посаді він працював до грудня 1974 року. З 1975 і до 1993 рр. педагогічною практикою керувала викладачка З. Янчишина-Скрекотень. У 1993 р. керівником практики було призначено викладача української мови та літератури І. Кучманича.

 

З 2009 року навчально-виробничою практикою в коледжі керує Л. Охріменко.

Базою ж для різних видів виробничої практики є дошкільні установи, школи, позашкільні установи Самбора, Самбірського району і навіть області. Наказами Головного управління освіти Львівської облдержадміністрації та дирекції педагогічного коледжу визначено базові школи міста і району, позашкільні дитячі установи для проведення різних видів педагогічної практики.

Для проведення літньої педпрактики враховуємо заявки керівників дитячих закладів (оздоровчих таборів, спортивно-туристичних баз, санаторіїв, загальноосвітніх шкіл, Будинків учнівської творчості, оздоровчих майданчиків) для скерування до них студентів-практикантів. Пробна педагогічна практика проводиться у базовій початковій школі № 2 та базових середніх школах № 7, 8, 9 і 10 м. Самбора. Переддипломна виробнича (технологічна) практика на відділенні ”Діловодство” здійснюється у сільських і селищних, міських і районних радах народних депутатів, інших державних установах та організаціях, приватних підприємствах м. Самбора, Самбірського, Старосамбірського й інших районів Львівської області на основі угод та відношень їх керівників.

Досвідченими, знаючими керівниками, методистами педагогічної практики, що мають багаторічний стаж роботи у загальноосвітній школі і нашому навчальному закладі, виявили себе викладачі Т. Мацковська, Л. Рондяк, С. Оксененко (циклова комісія психолого-педагогічних дисциплін), Н. Гарасимчук, М. Ванів, М. Заяць, Л. Касперська, І. Кучманич, Л. Рондяк, С. Боровкова, К. Пикулицька, Н. Яремко (циклова комісія філологічних дисциплін), О. Собковська, О. Захарко, Г. Іваночко, В. Тесак (циклова комісія фізико - математичних дисциплін), Н. Антонова, Г. Бережницька, Л. Звоздяк, О. Фем’як (циклова комісія природничих дисциплін), О. Білик, Л. Заріцька, З. Мірчук, І. Нам’як, М. Щерба, М. Яремків, Б. Космовський, В. Червецький (циклова комісія образотворчого мистецтва), Г. Бобко, Р. Горохов’янка, С. Ліховин, О. Петречко, Б. Терлак, Т. Якуніна, Л. Яськович, І. Яремко (циклова комісія музичних дисциплін), І. Буклів, О. Кругляк, М. Войтович, Р. Дзяма, А. Михайлик, Л. Аванська, (циклова комісія фізичного виховання), О. Сколець, О. Горохов'янка, Т. Зілінський, Л. Зубрицька, М. Ліховин (циклова комісія іноземних мов).

Друк