Образотворче мистецтво

Зміст статті

  • Спеціальність 5.02020501 “Образотворче мистецтво” акредитована за першим рівнем.

Ми працю любимо, що в творчість перейшла ...

М. Рильський

Відділення образотворчого мистецтва засноване у 1992 р. з ініціативи директорки, заслуженого працівника освіти України Г. Мацковської та викладача-методиста, відмінника освіти України, члена Спілки дизайнерів України М. Щерби.

Педагогічний колектив відділення працює над проблемною темою “Підвищення ролі викладача, його персональної відповідальності за підготовку висококваліфікованого, конкурентноздатного фахівця для роботи в національній школі”. На відділенні проводяться предметні тижні, відкриті заняття, предметні олімпіади, професійні конкурси екологічного плаката, конкурси на кращий малюнок, проект, курсову та дипломну роботи.

Багато праці вкладаємо в організацію художніх виставок міжнародного, республіканського та районного масштабів, на яких викладачі і студенти демонструють рівень професійної і творчої майстерності. Цікаві роботи відіслані на Всеукраїнський конкурс “Екосвіт очима дітей” (м. Київ), де наші студенти стали призерами і отримали заохочувальні премії. Кращі роботи студентів були відіслані на виставку творчих робіт у Мюнхенську гімназію імені Т. Манна (Німеччина). З метою пропагування мистецтва і залучення широкого кола учнівської молоді до художньої творчості. Систематично організовуються виставки дипломних та курсових робіт студентів. Відвідувачами виставок є багато вчителів та учнів міста і району.

Підготовку фахівців зі спеціальності 5.02020501 “Образотворче мистецтво” забезпечує понад 30 викладачів, з них: 2 кандидати педагогічних наук, 2 магістри, 4 викладачі-методисти, 23 викладачі з вищою категорією, 3 викладачі – члени Спілки дизайнерів України, 1 - член Національної Спілки художників України.

Відділення тісно співпрацює з Інститутом мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, кафедрою декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Дисципліни образотворчого мистецтва викладають:

М. Щерба, член Спілки дизайнерів України; відмінник освіти України; М. Яремків, член Національної Спілки художників України; О. Білик, член Спілки дизайнерів України; І. Нам’як, член Спілки дизайнерів України; З. Мірчук; Л. Заріцька; М. Гапак; Г. Мількович; В. Червецький та Б. Космовський.

Про мистецький та творчий потенціал колективу відділення свідчать виставки, організовані та проведені викладачами і студентами відділення в Україні та за її межами.

Технічна база навчально-виробничих майстерень відділення оснащена механічними і ручними верстатами та інструментами. Створено п’ять кабінетів спеціальних дисциплін. Особливо цікавими є кабінети композиції і художнього конструювання, методики викладання образотворчої діяльності та кабінет комп’ютерної графіки і дизайну. Працює десять навчальних майстерень: обробки текстильних матеріалів, деревини, металу, художньої кераміки, скульптури та гончарства. Створені майстерні художнього ковальства та художньо-промислової графіки. У навчальний процес впроваджено такі нетрадиційні форми, як семестрові перегляди навчальних і творчих робіт студентів, творчі звіти викладачів і студентів, які протягом року досягли успіхів з малюнка, живопису, композиції та декоративно-ужиткового мистецтва; навчальна і педагогічно-етнографічна практика студентів, обмін виставками творчих робіт студентів коледжу та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, семінари-практикуми для вчителів образотворчого мистецтва та художньої праці шкіл міста, району та області.

Викладачі підготували: ювілейний буклет “Нові обрії” про навчально-практичні та естетичні досягнення колективу відділення образотворчого мистецтва за 10 років (М. Щерба, М. Яремків), навчальні посібники “Композиція. Основи творчого зображення”, “Мистецтво. Види і жанри” та книгу “Силует рідного міста на перетині історії і культури” (М. Яремків). З. Мірчук є співавтором посібників ”Пластична анатомія”, “Скульптура. Методика проведення уроків” та альбомів “Графічні розробки уроків образотворчого мистецтва для учнів 1 - 4 класів”, Д. Космовський - співавтором посібника ”Читання й деталювання складальних креслень”.

На відділенні навчаються понад 100 юнаків і дівчат здебільшого із Львівщини. Всі мають неабиякий хист до мистецтва, багаті на творчу фантазію.

Випускники продовжують навчання у Львівській академії мистецтв, Львівській академії друкарства, Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Изображение

ИзображениеИзображение

Друк