Справжнім святом педагогічної думки і  майстерності стали  читання пам’яті Івана Филипчака на тему «Формування освітніх і професійних компетентностей студентів коледжу в умовах модернізації освіти». Зі словами привітання до слухачів звернувся директор коледжу, кандидат економічних наук, депутат Львівської обласної ради, В.П. Вантух, який зазначив, що в усі часи професія вчителя була значущою у суспільстві, бо це професія від Бога, усі інші – від вчителів. Володимир Петрович підкреслив, що у сучасних умовах великою частиною успіху держави є наявність освіченої молоді і саме такими є наші випускники. Директор В.П. Вантух нагадав присутнім слова знаного краянина: «Найбільшим достоїнством в Україні – бути вчителем народу» і те, що цей вислів є девізом, який з честю втілюють у життя викладачі та студенти навчального закладу.

У  коледж завітав міський голова  Ю.П. Гамар,  який за фахом педагог, що він і підкреслив, тому питання освіти для нього, як голови міста, завжди актуальні. Юрій Петрович відзначив педагогічний коледж як такий , що має гарні традиції, професійний колектив і ділиться своїми здобутками.

 

Педагогічні читання зініційовані дирекцією коледжу, за задумом проводилися впродовж 16-18 лютого 2016 року. Першого дня організатори увагу приділили культурологічним аспектам діяльності Івана Филипчака, його добі. Цього дня мали виступи  Славич Л.В., голова циклової комісії суспільних дисциплін, старший викладач з доповіддю «І. Филипчак—правдивий вчитель народу», Сенейко М.Л., журналіст, секретар Всеукраїнського об’єднання “Письменники  Бойківщини”, лауреат літературної премії імені Івана Филипчака(2012р.), премії імені В.Чорновола(2015). – «Іван Филипчак у моїй творчості»,   Леськів О. В. - педагог і дослідник творчого доробку І.Филипчака з доповіддю «Школа у Стрільбичах. Нарис з історії шкільництва. Продовження». Сумарук О.О., голова товариства “Просвіта” м. Самбора  - «Іван Филипчак в історії самбірської “Просвіти”»; Тепла Л. С., директор мистецького музею Л.Курбаса – «Театральна культура Самбірщини початку ХХ ст.»; Данчин Р.С., директор історико-етнографічного музею “Бойківщина” з вітальним словом з нагоди 145-ї річниці від дня народження І.Филипчака та  Багряк-Липа А.-М., науковий працівник музею “Бойківщина” «І.Филипчак. - З фондової роботи музею “Бойківщина”,» - Ванів М.І., викладач філологічних дисциплін, викладач-методист – «Традиції і новаторство у змалюванні матері Олексихи в повісті І.Филипчака “За  вчительським хлібом”»;  Войтків Л.В., викладач суспільних дисциплін – «Філософсько-педагогічне значення “філософії серця”»
Окрема подяка студентам Вацуцяк Андріані(ПО-23) та вокальній групі студенток за майстерне виконання пісень, Карпецькій Мар’яні(ПО-24) за декламацію вірша «Пам’яті Івана Филипчака» Л. Рудавської-Вовк та Васенко Марії за вірш «Ми – филипчаківці» М. Ванів, викладачу музики Ліховину С.З.

Педагогічні читання продовжили   Мацковська Т.М., викладач педагогіки, викладач-методист  з доповіддю «Формування  особистісно-професійних якостей     сучасного вчителя»; Оксененко С.М., викладач педагогіки, викладач-методист –«Використання здоров’язбережувальних технологій у  навчально-виховному процесі  вищих навчальних закладів» ; Білинська Н.Я., практичний психолог – «Профілактика синдрому емоційного вигорання педагогічних працівників та шляхи їх подолання»;  Юзвяк Л.І. вчитель початкових класів СШ №8 м. Самбора, вчитель-методист -  «Використання творів Василя Сухомлинського початкових класах»; Білик О.М., викладач образотворчого мистецтва, викладач-методист – «Використання елементів художнього конструювання у навчально-виховному процесі»;  Кругляк Т.О., викладач фізичного виховання – «Іван Боберський — основоположник української національної системи тіло виховання».  Усі доповідачі надали і студентам, і бувалим педагогам цінні педагогічні поради, поділилися  власним досвідом роботи.

У  читаннях взяли участь завідувачка міського методичного кабінету Сорока О.А., методисти  СТЕТІ Пріць У. І.  та медичного коледжу Зварич Г.М,  директор Хлопчицької СЗШ І-ІІІ ст. школи Шумська Г.М., вчителі шкіл міста і району.

Цікавими та дуже пізнавальними для студентів та гостей заходу стали виступи Охріменко Л.Т., викладача методики навчання української мови, заступник директора з виробничої роботи з доповіддю «Використання технології розвивального навчання  на уроках української мови в початкових класах»;   Рондяк Л.С., викладача  методики навчання української мови, викладач-методист – «Розвиток творчих здібностей дитини на уроках літературного читання у початкових класах»;  Яремко Н.В., викладача дитячої літератури, викладач-методист – «Вивчення творів письменників рідного краю на уроках літературного читання у початкових класах»;   Попчук І.Я.,  вчительки початкових класів СШ №8 м. Самбора, старшого вчителя – «Розвиток критичного мислення на уроках читання у початкових класах»;  Букліва І. М., викладача спортивно-педагогічних дисциплін, викладач-методист, керівника фізичного виховання – «Методичні рекомендації щодо організації та проведення уроків фізичної культури у початковій школі». Завдяки згаданим доповідям студенти  і гості поглибили свої  знання із методик навчання всього спектру дисциплін початкової школи.

Організатори заходу заступник директора з навчальної роботи Собковська О.М. та завідувачка методичним кабінетом коледжу Захарко О.В. прагнули якомога повніше розкрити актуальні проблеми сучасного освітнього процесу в усій його різноманітності.