У четвер, 25.02. 2016, 0 15.00 годині в актовій залі коледжу відбулася виховна година на тему: «КІНО ЯК ВИД МИСТЕЦТВА ТА ЙОГО РОЗВИТОК В УКРАЇНІ ТА СВІТІ».

Виховну годину провела викладач суспільних дисциплін Войтків Л.В., яка зазначила: «Тема є актуальною оскільки кіно є найпопулярнішим видом мистецтва, яке впливає на душу і розум студента…. ». Студенти групи ДО-11 розповіли про розвиток світового та українського кіно. Розпочала студентка Юлія Заплатинська з таких слів: «Давньогрецький бог Аполлон, покровитель мистецтва, з'являвся на Парнасі в оточенні дев'яти дочок Зевса - муз. . Кожна муза мала своє призначення. Евтерпа ''завідувала'' ліричною поезією, Терпсихора - танцями, Калліопа - епічною поезією, Ерато - любовними піснями, Мельпомена - Трагедією, Талія- комедією, Кліо - історією, Полігімнія - священними гімнами, Уранія – астрономією. І ось на порозі 20 сторіччя чинний лад Зевса порушила зухвала особа, що кинула виклик священному порядку. 28 грудня 1895 в паризькому ''Гран кафе'' на бульварі Капуцинок тридцять п'ять чоловік, які заплатили по франку за сеанс ще нікому не відомого ''сінематографа'', стали свідками народження нового мистецтва. Сторіччя минуло, а музі, покровительці нового і зухвалого мистецтва, так і не придумали імені і називають просто за порядковим номером - Десятою. Також студенти мали змогу побачити перші короткометражні фільми, ознайомитися з кращими зразками кінематографа.

 

Студентка Саладяк Мар’яна розповла, що це перший фільм в історії кінематографа, який був показаний публіці за гроші. Демонстрація "Прибуття потягу" викликала справжню паніку у глядачів: вони схоплювалися з місць і втікали із залу, боячись, що поїзд, який наближається на екрані, розчавить їх ...

Та "кінокомедію": садівник поливає з шланга квіти; хлопчик непомітно наступає ногою на шланг, і вода перестає текти. Садівник, гадаючи, що шланг забився, заглядає в отвір, тоді хлопчик прибирає ногу, і вода б'є в обличчя садівникові. Ця "художня" картина - "Политий поливальник" - викликала особливе захоплення у публіки.

Також звучала пісня «Ніч яка місячна» з фільму «В бій ідуть одні старики» під музичний супровід (гри на гітарі) студентки ДО-11 Ольги Шупер, яка викликала оплески у студентів та викладачів. Та багато інших цікавих доповідей та презентацій з короткими відеороликами та саундтреками звучали у таких студентів як : Вовчанська Ірина, Грицеляк Марія, Калиняк Олена, Курник Олена, Лехновська Мар’яна, Медзяк Олена, Подолець В.В та Подолець В.Я.

Закінчила виховну годину Леся Василівна словами: «Кіно – це засіб наймогутнішого впливу на свідомість студента, формування люблячого ставлення до власної країни, а також велика складова української культури, необхідна для дозрівання менталітету та патріотизму».

Подяку висловили: заступник директора з виховної роботи Ірина Яківна Білинська, завідувач відділення дошкільної освіти Ольга Константинівна Сколець та голова циклової комісії суспільних дисциплін Леся Володимирівна Славич.