13 квітня у Самбірському педагогічному коледжі відбулася підсумкова конференція за результатами переддипломної педагогічної практики групи ДО-41, на яку було запрошено всіх студентів відділення дошкільної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції  звернулася викладач педагогіки, кандидат педагогічних наук Л. М. Рондяк, яка  відзначила достатньо високий рівень готовності випускниць-2016  до роботи на посаді вихователя дітей дошкільного віку,  про що свідчать, зокрема, схвальні відгуки про їх роботу вихователів, керівників дошкільних закладів, батьків; і найголовніше – радість і задоволення малюків від спілкування зі своїми «новими виховательками».

Лілія Машталір ознайомила дівчат з  досвідом створення презентації за матеріалами педагогічної практики, вимогами до ведення документації, розповіла про  організацію робочого дня в ДНЗ, підготовку до нього. Новою  для слухачів була  інформація про застосування у навчанні дошкільників коректурних таблиць, Ліля  продемонструвала прийоми роботи з ними.

 

Насиченою цікавими ідеями була розповідь і Вікторії Ягідки, яка представила  прийоми роботи з мультфільмами, серед яких: розігрування  мультфільму;  його озвучення; «живий мультик»; стоп-кадр. Окремі  з  них продемонструвала, працюючи з залом.  Також ознайомила із особливостями інтегрованих занять, досвід проведення яких студенти під час проходження практики здобули вперше.

Ольга Олійник у своєму виступі узагальнила художній досвід студентів групи з використання нетрадиційних технік образотворчості за допомогою демонстрування відеокадрів занять із зображувальної діяльності, показала дитячі творчі роботи та прокоментувала способи їх виконання.

Своїм креативним підходом до створення оригінальної наочності, посібників  захопила учасниць конференції Соломія Федчак. Одним  з таких є казковий фартушок, на якому у техніці аплікації відтворено сюжет казки «Колобок» (хатинка, ліс, стежинка). Діти самостійно відтворюють зміст казки, виконують ролі казкових персонажів, прикріпляючи їх зображення на фартушок. Їм така гра дуже подобається.

Марія Подолець підготувала відеозвіт про свята і розваги, які провели студенти під час практики, розповіла про здобутий ними досвід щодо їх організації, продемонструвала фрагмент розваги. Дівчата, які проходили практику в ДНЗ №9, виконали на сцені пісню-подяку для вихователів (яку подарували в останній день практики на святі). Вихователі, завідувачка  були  зворушені…

Студенти молодших курсів взяли активну участь в обговоренні виступів, висловили схвальні відгуки про організацію конференції, а  Ліля Машталір від імені всіх студентів групи ДО-41подякувала за творчу співпрацю керівникам педагогічної практики, а також заступнику директора з виробничої практики Л.Т.Охріменко.

Завершилася конференція виконанням Гімну відділення дошкільної освіти.