Учителем школа стоїть.
Іван Франко

Нещодавно продзвенів у школах перший дзвінок. Лави шкільної гвардії впевнено поповнили безпосередні та щирі першокласники, які гордо тепер несуть звання «школяр».
Як допомогти освоїтись у шкільній родині та як підготувати дитину до навчання обговорювали студенти педагогічних вузів.

20 вересня у Самбірському педагогічному коледжі імені Івана Филипчака за організації заступника директора з навчально-виробничої роботи  Л . Охріменко  відбулась студентська міжвузівська науково-практична конференція «Психолого-педагогічні засади підготовки дитини до школи»
Відкрила конференцію заступник директора з навчально-виробничої роботи Леся Охріменко, яка побажала успіхів та впевненості студентам.

Директор коледжу Володимир Вантух, кадидат економічних наук,  привітав усіх присутніх, наголосивши, що «… зараз, згідно нової концепції освіти, на вчителів покладено велику місію – створити всебічно розвинену цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного вчитись та змінюватись».

 

У своєму виступі викладач педагогіки, кандидат педагогічних наук Л. Рондяк звернула увагу, що перший тиждень у школі – основа основ, адже саме в перші дні дитина усвідомлює значення і важливість навчання і статусу «школяр».

Були запрошені студенти-магістри Дрогобицького державного університету імені Івана Франка, які окреслили психологічні засади підготовки школярів до школи. Грунтовно підготувались і студенти Самбірського педагогічного коледжу імені Івана Филипчака. Як емоційно підготувати дитину до школи?  – про це розповіла Вінокурова Христина(наук. кер. Н. Білинська). Як мислить дитина у шестирічному віці і на що потрібно звертати увагу? – пояснила Кобрій Ірина ( наук. кер. Г. Гнип).
Що потрібно робити, щоб активізувати пізнавальну діяльність учнів з перших днів навчання в школі? – доповіла  Гнатів Руслана (наук. кер. С. Оксененко). Чубко Іванна( наук. кер.  О. Дудяк.) окреслила особливості навчання грамоти першокласників, акцентувавши увагу на зацікавленні учнів навчанням.
Котовська Софія (наук. кер. Л. Пасіцька) звернула увагу на особливості педагогічної роботи вчителів початкових класів з батьками учнів у перший тиждень їх навчання в школі. Завершальною нотою прозвучала доповідь Шпаківської Христини (наук. кер. Т. Мацковська), в якій студентка наголосила, що запорукою успішного навчання першокласників є імідж педагога.

Підсумувала конференцію Олена Квас, кандидат психологічних наук, доктор педагогічних наук, професор Львівського національного  університету імені Івана Франка, відзначивши ерудованість та високий рівень доповідаючих. В руках Учителя лежить доля Людини. Формуємо ми її з перших днів дитини в школі, тому ми, педагоги, не маємо права на помилку.