У КЗЛОР «Самбірський педагогічний коледж імені Івана Филипчака» відбувся вечір-реквієм «Свіча пам’яті», присвячений 85-им роковинам Голодомору 1932-1933 років. Захід підготували та провели студенти груп ПО-13 (керівник – Наталія Зілінська) та ДО-11 (керівник – Тарас Зілінський).  

Вдало поєднуючи художні образи та приголомшливу і страшну своєю правдивістю статистику, виступаючі постаралися донести до студентської молоді і викладачів, які повністю заповнили актову залу коледжу, всю гірку правду про геноцид українського народу, спланований і проведений більшовицькою Москвою. Ведучі, Роксолана Висоцька (група ПО-13) та Артур Білинський (група ОМ-2), емоційно передали страшну картину тих трагічних сторінок історії України. Лейтмотивом усього заходу постійно – то голосно, то ледь чутно – звучала прекрасна «Мелодія Ля-мінор» з фільму «Високий перевал» Мирослава Скорика, батько якого, до речі, перед Другою світовою війною був директором української школи в Самборі. В художню канву вечора-реквієму органічно вписалися чудові пісні «Остання колискова» та «Свіча» Наталії Май, присвячені Голодомору, які виконали студенти групи ПО-13 Альбіна Цинканич, Тетяна Сологуб та Діана Мордованець. Студентка другого курсу, дипломант цьогорічного обласного конкурсу патріотичної пісні Віра Ляхович (група ПО-23) підкорила слухачів чудовим виконанням пісень «Свіча» на слова Богдана Стельмаха і музику Мирослава Скорика та «Молитва за Україну». Затамувавши подих та з сльозами на очах, прослухав зал чудову і трагічну пісню «Колискова» (слова і музика нашої землячки Дзвенислави Василик) у неперевершеному і зворушливому виконанні викладача музичних дисциплін нашого коледжу Оксани Терлецької. Вірші українських поетів, присвячені тим трагічним подіям, надзвичайно артистично представили слухачам студенти груп ПО-13  та ДО-11. Велику допомогу у проведенні вечора-реквієму також надали викладачі циклової комісії музичних дисциплін коледжу Ярина Федько та Ростислав Мельник. Сценарій вечора підготували викладачі-методисти коледжу Наталія і Тарас Зілінські.

 

На вечорі-реквіємі був присутній та мав слово станичний Самбірської станиці УПА Микола Петрущак.

На закінчення вечора з подякою артистам виступила заступник директора коледжу з гуманітарної освіти та виховання Ірина Білинська. Велика підтримка в організації та проведенні вечора-реквієму студентам та викладачам була надана директором Самбірського педагогічного коледжу імені Івана Филипчака, депутатом Львівської обласної ради Володимиром Вантухом.