14 жовтня 2015 р. Україна вперше святкувала День захисника України. Це свято долучилось до  свята Покрови Пресвятої Богородиці,  Дня українського козацтва та Української Повстанської Армії.
12 жовтня студенти педагогічного коледжу імені Івана Филипчака мали унікальну можливість зусрітися із воїнами Самбора, що побували у зоні АТО. 
"...Хто як не ми?!” - таку відповідь ми почули від Віталія Детини, героя-воїна, який завітав до нас напередодні Дня Захисника Вітчизни. Мужність у очах, щирість у словах та непереборна віра у краще майбутнє,у перемогу України — саме такими словами хочеться описати Віталія.

Незважаючи на свій молодечий вік, він пройшов і витримав набагато більше, ніж ми з вами можемо подумати. У минулому випускник Самбірського училища культури за спеціальністю “Хореографія”, сьогодні Віталій захищає суверенність і незалежність України у лавах Збройних Сил України. Дуже зворушливо згадував про побратимів, рідний дім та дитячі листи. Говорив й про те,що від зневіри рятує молитва,тому при собі завжди носить вервицю. Коли життя стоїть на рубежі — всі турботи, до того часу настільки “важливі”, відходять  на другий план, а все,що хочеться,так це почути материн голос і татове “Сину!”.
Зустріч з героями АТО вкотре дала нам зрозуміти, що дух українського народу не побороти. Поки є такі люди серед нас, до тих пір наша нація житиме. Усі вояки, що були присутні на зустрічі, говорили про важливість і необхідність оборони Батьківщини, про те, що готові її боронити. Тому хочеться побажати їм терпіння, снаги і Божого благословення. Дякуємо ВАМ!
Студенти і викладачі коледжу долучаються і до волонтерського руху. Спільними зусиллями було організовано закупівлю продуктів, які передали солдатам на передову. Активними учасниками волонтерського руху є заступник директора з гуманітарної освіти і виховання Білинська І.Я., завідувач відділення початкової освіти Кругляк О.Я., голова викладацького профкому, викладач педагогіки,  Мацковська Т.М., голова циклової комісії суспільних дисциплін, викладач історії України Славич Л.В. , викладач іноземної мови Янківська О.С,
викладач дисципліни «Захист Вітчизни» Славич І.В., голова студентського профкому Сарахман Р.І.,  старости навчальних груп усіх відділень, голова студради  Най В., студенти Кобрій І., Шпаківська Х., Дмитрак А., Станіславчук Ю. та багато інших.